Schedule & Scores for Friday, September 1, 2017:

Class
Away
 
 
 
Home
Location
Lake Oswego46 @ 0Lincoln  
Tigard28 @ 34Jesuit  
Sherwood34 @ 12Westview  
Southridge25 @ 48Sheldon  
Cascade Christian43 @ 22Henley  
Canby35 @ 14Reynolds  
Dayton41 @ 13Pleasant Hill  
West Salem35 @ 15McKay  
Redmond24 @ 28Jefferson (Portland)  
South Medford35 @ 7Wilsonville  
West Albany27 @ 7Forest Grove  
Sunset20 @ 31Skyview WA  
Gladstone14 @ 28Banks  
Baker6 @ 33Nyssa  
Gresham21 @ 14Roseburg  
La Salle28 @ 31Hudsons Bay WA  
Grant21 @ 55Tualatin  
Hermiston21 @ 35Union WA  
Philomath19 @ 12Junction City  
Wilson6 @ 51McMinnville  
Cascade19 @ 48Marshfield  
Douglas (Winston)21 @ 29Valley Catholic  
Horizon Christian28 @ 26Mohawk  
Scappoose51 @ 13New Westminster (British Columbia)  
Clackamas49 @ 22Summit  
South Salem12 @ 58Sprague  
Crescent Valley42 @ 27Marist  
Mountain View28 @ 7South Albany  
Cottage Grove56 @ 0North Marion  
Santiam Christian48 @ 18Harrisburg  
North Valley38 @ 7Brookings-Harbor  
Milwaukie/Milwaukie Academy of the Arts @ Benson Tech  
Hood River Valley45 @ 7St. Helens  
West Linn42 @ 7Oregon City  
Barlow21 @ 38Newberg  
Grants Pass45 @ 34Century  
Lebanon33 @ 6Springfield  
Rainier20 @ 28Scio  
Lost River14 @ 45La Pine  
Crook County12 @ 34Phoenix  
Central35 @ 6Bend  
Blanchet Catholic16 @ 0Regis  
Kennedy13 @ 48Clatskanie  
Estacada27 @ 44Stayton  
Hidden Valley6 @ 35Sweet Home  
Central Linn12 @ 56Monroe/Triangle Lake  
Gold Beach0 @ 50Coquille/Pacific  
Ridgeview20 @ 55Thurston  
Sandy17 @ 23Silverton  
Madras11 @ 26The Dalles-Wahtonka  
Grant Union26 @ 8Weston-McEwen  
Elmira50 @ 0Siuslaw  
Sutherlin6 @ 22Oakland  
North Medford21 @ 34Fortuna CA  
Corvallis41 @ 18North Eugene  
Seaside47 @ 14Newport  
Dallas40 @ 0Parkrose  
Colton38 @ 18Vernonia  
Sisters32 @ 24Burns  
Astoria20 @ 21North Bend  
Amity14 @ 0Irrigon  
Vale48 @ 29Parma ID  
Pilot Rock/Nixyaawii Community30 @ 32Elgin  
Sheridan/Sheridan Japanese36 @ 34Gervais  
Mazama46 @ 20South Umpqua  
Glide34 @ 6Bandon  
Molalla7 @ 14Putnam  
Liberty52 @ 7Hillsboro  
Madison6 @ 34Rainier Beach WA  
Gaston0 @ 34Willamina  
North Salem7 @ 28McNary  
Willamette13 @ 33Churchill  
Woodburn0 @ 20Cleveland  
South Eugene41 @ 6Franklin  
Taft7 @ 52Salem Academy  
St. Marys27 @ 6Creswell  
Nestucca24 @ 47Ilwaco WA  
Warrenton0 @ 41Knappa  
Yamhill-Carlton14 @ 43Tillamook  
Culver20 @ 40Illinois Valley  
Neah-Kah-Nie48 @ 6Portland Christian/Columbia Christian  
La Grande36 @ 29Pendleton  
Umatilla28 @ 15Union  
North Douglas32 @ 20Powers  
Santiam52 @ 0Jefferson (Jefferson)  
Myrtle Point14 @ 20Rogue River  
Crow14 @ 54Joseph  
Crane24 @ 32Hosanna Christian  
McKenzie14 @ 36South Wasco County  
Yoncalla22 @ 28Elkton  
Days Creek12 @ 48Adrian/Jordan Valley  
Pine Eagle8 @ 53Notus ID  
Falls City/Kings Valley Charter12 @ 50Dufur  
St. Paul40 @ 0Heppner  
Douglas (Portland)24 @ 32Aloha  
Harper14 @ 44Cove  
Riddle32 @ 50Glendale  
Mitchell/Spray/Wheeler22 @ 0Prairie City/Burnt  
McLoughlin/Griswold49 @ 6Waitsburg WA  
McLoughlin/Griswold49 @ 6Dayton/Waitsburg WA  
Camas WA 35 @ 13Central Catholic  
Battle Ground WA 6 @ 47Beaverton  
Soldotna AK 20 @ 7Crater  
Fruitland ID 60 @ 21Ontario  
Radford HI 12 @ 14Centennial  
Seton Catholic WA 49 @ 18Toledo  

Legend:

Playoff Game
##
SRS Prediction (The team is favored by that many points.)